Menu Zamknij

Mucha: dodatek prawdziwego mężczyzny

Mucha męska jest elementem obowiązkowym każdego smokingu. Może być zakładana również do klasycznego garnituru, stanowiąc tym samym wspaniały wyróżnik mężczyzny ubranego w myśl klasycznej elegancji. Aby prezentować się stylowo, należy przestrzegać kilku zasad i unikać częstych błędów w noszeniu muchy, które przydarzają się osobom początkującym.

Podstawowe rodzaje muszek. Sprawdź, z czym powinieneś je zestawiać

W modzie męskiej wyróżniamy następujące rodzaje muszek:

  • mucha black tie – czarna muszka, którą powinno się nosić do smokingu, a więc ceremonii odbywających się wieczorami i nocą;
  • mucha srebrna – bardzo popularny dodatek dla panów młodych; mają wysoki stopień formalności oraz pasują do uroczystości odbywających się w dzień;
  • biała mucha (white tie) – jest przeznaczona jako uzupełnienie fraka.

Jakie błędy najczęściej popełniają mężczyźni noszący muszki?

Wśród popularnych błędów, jakie przydarzają się panom noszącym muszki, jest zakładanie tej o zdecydowanie formalnym charakterze (muchy męskiej wykonanej z błyszczącego jedwabiu mocno odbijającego światło czy z eleganckiego żakardu) do nieformalnego, casualowego stroju. Równie częstym błędem jest wybór muchy, która – ze względu na swoją kolorystykę czy wzór – jest zbyt rzucająca się w oczy w stosunku do reszty stroju. Wówczas można osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego, tworząc śmiałą, przerysowaną stylizację zamiast aury dyskretnej i dobrze wysmakowanej elegancji. Ważne jest również odpowiednio staranne zawiązanie muszki oraz wyregulowanie jej w taki sposób, aby jak najlepiej przylegała do szyi mężczyzny ją noszącego.

Muchy gotowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Mężczyźni, którzy planują podkreślić swoją osobowość i wyjątkowy styl, mogą zdecydować się na gotową muchę, sprzedawaną w formie zawiązanej. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku tych panów, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w tym temacie i nie mają pewności, czy uda im się w sposób poprawny i estetyczny zawiązać muchę. Lepiej nie testować swoich umiejętności manualnych tuż przed ważną uroczystością – własnym ślubem, komunią chrześniaka czy chrzcinami syna. Pierwsze próby warto podejmować na spokojnie, bez presji czasu i bez konieczności osiągnięcia od razu spektakularnych efektów. Mając w krótszej perspektywie ważną uroczystość rodzinną, zdecydowanie lepiej postawić na elegancką, klasyczną muchę już zawiązaną. W doborze odpowiedniej kolorystyki i wzoru z przyjemnością pomoże obsługa naszego sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *