Menu Zamknij

Mucha czy krawat?

Muchy męskie stanowią korzystny i efektowny dodatek oficjalnej stylizacji każdego mężczyzny. Pomagają wyróżnić się z tłumu i są o wiele bardziej oryginalne niż standardowy krawat. Większość osób noszących muszki jest odbierana przez otoczenie za zabawne i przyjazne. Osobistości ze świata polityki i sztuki, występujące publicznie w muchach właśnie, sprawiają wrażenie osób inteligentnych i elokwentnych. Mucha daje ogromną przestrzeń do kreatywnego potraktowania stroju. Różnice w wzorach, kolorach i stylach much są naprawdę duże, dlatego wymagają bardziej starannego omówienia.

Kiedy warto założyć muchę?

Odpowiedź brzmi: zawsze. Noszenie muchy wymaga wprawdzie większego poczucia smaku w doborze stylizacji niż ma to miejsce w przypadku wyboru standardowego krawata, ale z całą pewnością jest tego warte. Preferencje co do wzoru i koloru wybranej muchy potrafią powiedzieć wiele o osobie noszącej dany dodatek. Jeżeli masz problem z podjęciem decyzji, koniecznie przeczytaj poniższy poradnik.

W muszce kryje się coś wyjątkowego. Jest wyrazista i pozwala wyglądać inaczej od reszty, nie łamiąc przy tym granic dobrego smaku. Kluczem do właściwego noszenia muszki jest robienie tego w sposób ostrożny i wyważony – chyba że chcesz uczynić z niej swój znak rozpoznawczy. Jeżeli mucha będzie dobrze dobrana, na pewno nie przytłoczy pozostałej części Twojego ubioru.

Muszka jest ważna jako dodatek sam w sobie. Z racji tego, że pozostałe elementy Twojego stroju są klasyczne w wyrazie, warto poeksperymentować ze wzorami i kolorami pojawiającymi się na samej muszce. Flirt z kropkami lub innym deseniem może okazać się stylizacyjnym strzałem w dziesiątkę. Mucha męska, choć na pozór jest tak małym elementem odzieży, ma wielką moc odmiany wyglądu. Jeśli pragniesz wyróżnić się z tłumu podobnie ubranych mężczyzn, koniecznie postaw na muchę.

Możesz zagrać też kolorami, wybierając wielobarwną, a nie klasyczną czarną muchę. Obecnie coraz bardziej popularne stają się niebieskie i różowe egzemplarze. Pamiętaj, że dobrze dobrana mucha powinna być odpowiednio dopasowana do obwody szyi. Oferowane przez nas muchy mają regulację, dzięki czemu można je bardzo łatwo dopasować do własnych preferencji oraz wybranej koszuli.

Muszka jest często trudniejszym elementem stylizacyjnym aniżeli tradycyjny krawat męski – z tego względu, że musi dobrze współgrać z koszulą. Jeśli nie uda się osiągnąć tego dopasowania lub wybrana mucha jest nieodpowiedniej wielkości, całość może prezentować się dziwnie i nienaturalnie. Rozmiar i kształt muchy jest o wiele istotniejszy niż rozmiar krawata – zbyt duża lub zbyt mała mucha będzie po prostu źle się prezentować.

Powiązanie muchy ze strojem wieczorowym sprawia, że ​​wielu mężczyzn uważa, że ​​mucha jest z natury bardziej formalna. W myśl tej zasady wielu panów unika jej w codziennych strojach. Trzeba uczciwie przyznać, że mucha wcale nie jest bardziej formalna niż krawat męski. Jej związek ze smokingiem opiera się przede wszystkim na praktyczności rozwiązania – smoking to garnitur zakładany na wieczór, a długie krawaty podczas kolacji mogłyby szybko wylądować w misce zupy lub w płomieniach świec. Stąd też popularność zestawiania smokingu z muszką.

Kiedy założyć muchę, a kiedy krawat?

Muchy męskie są silnie powiązane ze strojami przywdziewanymi na oficjalne i nieprzeciętne wydarzenia, takie jak zaręczyny, śluby czy bankiety. Zdobywają coraz więcej zwolenników – mężczyźni chętnie włączają je do swojej garderoby. Krawaty z kolei są codziennym wyborem dla strojów biznesowych. Tak już się przyjęło, że przedstawiciele zawodów związanych z dużym stopniem formalizacji, tacy jak prawnicy czy finansiści, noszą na co dzień krawaty. Jednak i od tej reguły bywają odstępstwa. Muchę można założyć między innymi wtedy, gdy garnitur jest wykonany z delikatnego materiału, na przykład aksamitu. Mucha jest dobrym wyborem także wówczas, gdy zestawia się ją z dwurzędową – lub zapinaną tylko na jeden guzik – marynarką. W przypadku marynarki z dwoma lub trzema guzikami, czyli modelu najczęściej spotykanego, zdecydowanie lepiej założyć krawat męski – chyba że stylizacja ma pasować do wydarzenia o bardzo formalnym charakterze.

1 Komentarz

  1. Watchers

    Krawaty meskie to podstawowy element eleganckiej kreacji, ktora sprawdza sie zarowno na spotkaniach biznesowych, jak i oficjalnych przyjeciach rodzinnych czy towarzyskich. Dlatego nasz sklep dysponuje wieloma modelami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *