Menu Zamknij

Jak wiązać krawat? 3 sposoby wiązania krawata

Faktem jest, że sporo dorosłych mężczyzn nie potrafi poprawnie zawiązać krawata. Nasz poradnik pomoże Wam przejść przez ten proces prosto i bezboleśnie. Przedstawimy krok po kroku kilka możliwości jak wiązać krawat. Poniżej prezentujemy trzy klasyczne węzły, które powinien znać każdy mężczyzna. Dzięki tym wskazówkom przygotowania do oficjalnego wyjścia nie będą już żadnym problemem.

Wiązanie krawata, sposób 1: Four-In-Hand

Four-In-Hand tworzy wąski, delikatny i nieco asymetryczny węzeł. Choć może być noszony przez każdego pana, wygląda szczególnie dobrze na mężczyznach z krótszymi szyjami z racji tego, że wąska i wydłużona forma węzła nieznacznie wydłuża szyję.

Aby zawiązać węzeł Four-In-Hand, wybierz odpowiedni do stylizacji krawat męski i stań przed lustrem. Następnie wykonaj poniższe czynności.

Krok po kroku

cPFxEDq

Zacznij od szerokiego końca krawata po prawej stronie, wyciągając go na około 30 cm poniżej wąskiego końca po lewej stronie, tak aby był dłuższy. Skrzyżuj obie strony tuż przy kołnierzu koszuli, przytrzymując je palcem.

Ns6i6AK

Następnie przełóż szeroki koniec pod węższy.

5buzODU

Wyciągnij szeroki koniec i przełóż go przez pętlę na szyi.

vHsAu57

Poluźnij węzeł za pomocą palca wskazującego i wsuń szeroki koniec w dół przez przednią pętlę.

CUN7RWw

Na koniec zdejmij palec i ostrożnie ściśnij węzeł, przytrzymując wąski koniec i przesuwając węzeł do góry.

Wiązanie krawata, sposób 2: Half-Windsor

Węzeł Half-Windsor, skromniejsza wersja Windsor. Jest to symetryczny i trójkątny węzeł krawiecki, który możesz wykorzystać w każdej koszuli. Wygląda najlepiej przy nieco szerszych krawatach wykonanych z lekkich materiałów. Aby zawiązać węzeł Half-Windsor, wybierz krawat męski i stań przed lustrem. Następnie wystarczy wykonać poniższe czynności:

Krok po kroku

nCOaO1X

Przełóż krawat wokół szyi, tak aby szeroki koniec zwisał 30 cm poniżej wąskiego końca. Następnie przełóż szeroki koniec pod wąskim.

7hrzNl1

Wyciągnij szeroki koniec pionowo do góry.

B1sdFcG

Następnie weź szeroki koniec i przeciągnij go przez szczelinę między kołnierzem i krawatem.

6PVQBEh

Przewlecz szeroki koniec i przełóż przez wąski koniec krawata.

g1pDM2r

Przeciągnij szeroki koniec ponownie przez szczelinę między kołnierzem i krawatem.

lVYbCvj

Nie ciągnij zbyt mocno, aby pozostawić pętlę na górze węzła.

DyuqBy1

Przeciągnij szeroki koniec krawata przez pętelkę na górze węzła.

jxYhafT

Pociągnij mocno i wyreguluj węzeł, tak aby znajdował się między kołnierzem. To wszystko. Dobra robota!!!

Wiązanie krawata, sposób 3: Windsor

Windsor to gruby, szeroki i trójkątny węzeł, który podkreśla pewność siebie. Jest to zatem najlepszy wybór w przypadku mężczyzn, którzy przygotowują się do prezentacji, rozmowy kwalifikacyjnej lub rozprawy sądowej. Jest całkiem prosty do zawiązania. Choć niemal każdy może go nosić, wygląda on szczególnie dobrze na mężczyznach z dłuższymi szyjami, ponieważ szeroka forma Windsora skraca nieco szyję.

Aby zawiązać taki rodzaj węzła, wybierz krawat i stań przed lustrem. Następnie wystarczy wykonać poniższe czynności:

Krok po kroku

GbHaCqF

Zacznij od szerokiego końca krawata po prawej stronie, rozciągającego się około 35 cm poniżej wąskiego końca po lewej stronie. Następnie przełóż szeroki koniec przez wąski koniec.

zcPk8k1

Przełóż szeroki koniec przez pętlę między kołnierzem i krawatem.

V6RuXll

Następnie przełóż szeroki koniec.

NBBm0an

Przeciągnij szeroki koniec pod wąskim końcem po prawej stronie. Tylna strona szerokiego końca krawata powinna być widoczna.

TykiiUY

Przeciągnij szeroki koniec przez pętelkę między krawatem i szyją.

6LXMvfa

Pociągnij szeroki koniec, tak aby dopasować wiązanie. Następnie weź szerokie zakończenie i przełóż wąski koniec, tak aby przednia część szerokiego końca była znowu widoczna.

gVLEYyk

Następnie ponownie przeciągnij szeroki koniec przez pętlę.

TQUlc3T

Przesuń szeroki koniec w dół przez węzeł znajdujący się z przodu.

d6b2421

Używając obu rąk, ostrożnie wyreguluj węzeł i podciągnij go do kołnierza.

Gratulacje! Jak widzisz, wcale nie jest to takie trudne. Kilkukrotne zawiązanie krawata w ten sposób pozwoli Ci dojść do pełnej wprawy.

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości krawatów w atrakcyjnej cenie lub innych akcesoriów ubioru męskiego – zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu e-krawat.pl.

3 Komentarze

  1. Maciej

    Poradnik pokazał mi dokładnie jak wiązać krawat. Za każdym razem wracam tutaj po poradę ? Wiązanie krawata stało się dużo prostsze.

  2. Giacomo

    Świetny instruktaż o tym, jak wiązać krawat. Wielu osobom z pewnością pomoże. Wystarczy spróbować kilka razy i z pewnością się uda. Krawat jest dopełnieniem eleganckiej stylizacji. Każdy mężczyzna powinien mieć w swojej kolekcji kilka różnych krawatów. Przydadzą się na wiele okazji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *