Menu Zamknij

Jak ubrać się na Sylwestra?

Ubiór na Sylwestra jest niewątpliwie utrapieniem większości mężczyzn. Wielu z nas zadaje sobie zatem pytanie jak odpowiednio ubrać się na imprezę sylwestrową. Możemy w tym miejscu użyć klasycznej odpowiedzi każdego prawnika – to zależy, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie takiej odpowiedzi szukamy, także przejdźmy do konkretów.


W pierwszej kolejności przy wyborze naszego stroju na imprezę sylwestrową powinniśmy kierować się typem zabawy, na którą się wybieramy. Czasami taka impreza będzie miała z góry narzucony dress code, czyli styl w jakim powinniśmy się ubrać i w takim przypadku nie powinniśmy mieć żadnych problemów.

Jeśli wybieramy się na Sylwestra o charakterze oficjalnym możemy rzecz jasna założyć garnitur, jednak aby choć trochę wyróżnić się z tłumu powinniśmy skupić się na dodatkach takich jak krawat lub mucha i poszetka. W tym miejscu mamy „wolną rękę”, jednak warto wybrać coś co przyciągnie oko – tym bardziej, że Sylwester to wyjątkowy czas i odważniejszy ubiór na pewno zostanie pozytywnie odebrany . W zależności od koloru garnituru jaki posiadamy, będą do niego pasowały inne dodatki; przykładowo do granatowej marynarki możemy wybrać poszetkę w kolorze bordowym, a do tego fioletowy krawat w kwiaty. Oczywiście do tego najlepszym wyborem będą skórzane brązowe buty. Należy jednak pamiętać aby dopasować do siebie kolor skórzanych elementów naszej garderoby tzn. butów, paska do spodni i paska od zegarka.

Przy mniej oficjalnych wyjściach możemy postawić na skórzane buty, spodnie typu chino, koszulę, a do tego sportową marynarkę. W tym zestawie rezygnujemy z krawata i muchy, ale nie musimy rozstawać się z poszetką, która bardzo dobrze wkomponuje się w naszą stylizację.

Mniej oficjalna okazja = mniej oficjalny ubiór, nie pójdziemy przecież w garniturze na tzw. domówkę do znajomych, ale to nie oznacza że musimy rezygnować ze wszystkiego. Nadal jednym z najlepszych wyborów pozostają spodnie typu chino połączone z koszulą oraz ewentualnie marynarka z delikatnym akcentem w postaci poszetki. Jest to bardzo uniwersalny zestaw, który możemy zmieniać raz po raz wybierając inną koszulę czy też kolor spodni.

Zwróćmy uwagę na detale takie jak zegarek. Wybierzmy model który będzie pasował do naszego stroju, bo o ile James Bond mógł nosić tzw. Diver do garnituru, o tyle wielu entuzjastów zegarków uważa, iż nie jest on odpowiedni do tak eleganckiego stroju.

Na koniec możemy przyjrzeć się drobnemu elementowi, który potrafi zepsuć każdą stylizację – skarpetki. Tutaj zdania są podzielone, jedni wolą klasyczne skarpety, które nie będą się niczym wyróżniały (dobieramy je pod kolor spodni lub butów), drudzy natomiast wybierają kolorowe skarpety we wzory. Sami musimy zdecydować, do której grupy należymy, ale osobiście nie polecamy eksperymentować przy oficjalnych okazjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *